sałatka pietruszkowa z kaszą jaglaną

Obecnie koncentrujemy się na tym, co jemy – wybieramy produkty coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz częściej również poszukuje się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie dużo produktów odżywczych, lecz organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie lepiej. Znakomitym przykładem poprawnego towary jest kasza jaglana, jaka kiedyś gościła na stołach bardzo w szeregu przypadków a dzisiaj niestety została zapomniana.

pierogi z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz to więcej osób ceni jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to pytanie jest nadzwyczaj prosta – kasza jaglana to kompletnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, albowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją trochę inaczej niż tradycyjną, kultową nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu jakkolwiek jest tego warte, bo wrażenia smakowe są w zasadzie fajne. Z jakiego powodu jednakże musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada bardzo dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny artykuł bądź trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj trafnym źródłem niezmiernie wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie wyłącznie, dostarcza bo także witaminy z grupy E, jakie niezmiernie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też wiele kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niezmiernie bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To perfekcyjny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza nadzwyczaj odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom dobry przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany skutkiem tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.